Příběh

31. srpna 2013 v 13:40 | Miyako |  Uchouten Kazoku
Nuže - čím vás tak namotivovat ke sledování nevšedně všedních osudů kjótské rodinky psíků mývalovitých? Možná bych začala u toho, že v jejich původní formě chlupatých kuliček je během série uvidíte jen zřídka. Jednotliví členové rodu Shimogamo maji totiž schopnost vzít na sebe podobu čehokoli, co je napadne - od člověka přes sošku nebo tygra až po prádelník. Hlavní postava, dobromyslný tanuki Yasaburou, má rád společnost lidí, a tak asi nikoho nepřekvapí, že většinu času tráví jako člověk. Proto se nenechte zmást; máme zde nejen tvory přestrojené za lidi, ale také člověka, který byl vyzděláván učitelem z řad tengu: chladná kráska Benten pomotala Yasaburouovi hlavu už v době, kdy bývala pouhou školačkou jménem Suzuki Satomi. Chudák kluk/tanuki se toho pobláznění nemůže zbavit ani po tom, co se z původně milé dívky vyklubala necitelná bestie, která si ráda pochutnává na jeho vlastním druhu. Poté, co slupla Yasaburouova otce, hlavu celé populace tanuki, si nyní brousí zoubky na samotného Yasaburoua. Ten má ale i jiné starosti než držet se z dosahu Benten a jejího tanuki-žravého Spolku pátečníků; na něm a jeho bratřích nyní závisí další osud celé populace tanuki. Jak mají znovu nastolit klid a pořádek mezi rozbouřenými tanuki a zabránit Ebisugawům - členům znepřátelené větve rodu - v jejich řádění, když nejstarší syn snědené hlavy klanu je neschopný, druhý v pořadí se zasekl v podobě žáby, následující (náš Yasaburou) je beznadějně hloupý, a poslední je ještě děcko?
Navíc je tu ještě pár věcí, které Yasaburouovi život rozhodně nezjednodušují; jako třeba profesor Akadama - tengu zodpovědný za to, co se z Benten stalo a, shodou okolností, také Yasaburouův učitel, který je do Benten na stará kolena poněkud nezdravě zamilovaný, a Yasaburouovi tak čas od času nezbývá nic jiného, než vrhnout se vstříc nebezpečí, že skončí na pánvi Pátečníků, jen aby profesor udělal, co se od něj potřebuje. Další nepříjemnou okolností je totožnost Yasaburouovy snoubenky; Kaisei patří do oné znepřátelené větve jeho rodiny. Ačkoliv tím, že nemá potřebu Shimogamům škodit, tvoří jakousi výjimku, její dva bratři tento nedostatek vynahrazují v takové míře, že Kaisei ne vždy zvládne tahat svého snoubence a jeho rodinu z potíží.
Na závěr nám tak zůstává několik otazníků: Jaká budoucnost čeká rodinu Shimogamo? Jak dlouho to potrvá, než Yasaburou skončí na talířích Benten a jejích pátečních společníků? Co vlastně vězí za tím, proč se Yajirou nemůže dostat ze žabí podoby, ve které dlí na dně studny? A proč k té studni chodí Benten za hvězdných nocí sama mlčky plakat...?


Pro ty z vás, kteří jste trochu zběhlejší v japonském jazyce, přikládám link na oficiální web, kde si můžete detailně prostudovat vztahy mezi jednotlivými postavami ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Hafici.cz Miciny.cz Konicci.cz